Sitemizde 15 kategoride toplam 13 yurtdışı eğitim ve 15 yurt dışı eğitim yorumu bulunmaktadır.

Avustralya dil okulları

Avustralya dil okulları, 10.0 out of 10 based on 1 rating
2.458 kez okundu.

TECRUBE PUANI: 9.1

14 Ekim 2016 tarihinde eklendi.

Bu yurtdışı eğitime puan verin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Okul ile ilgili diğer bilgiler

Avustralya Dil Okulları


Avustralya dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Hem bir kıta, hem de bir ülke olan Avustralya verilen eğitim ücreti açısından da en uygun olan ülkeler arasında yerini almaktadır. Ancak eğitim ücretinin uygun olmasının yanı sıra Avustralya hayatı pahalı olan bir ülkedir. Bunun için hayat standartları araştırılarak ülkeler arasında seçim yapılmalıdır.


Avustralya dil eğitimi sürelerine çok önem vermektedir. Çünkü Avustralya dil eğitiminde en az 24 haftalık program tercih edilmesini şart koşmaktadır. Avustralya kısa süreli dil eğitimlerini kabul etmemektedir. Bunun yanı sıra haftalık en az 25 saat ders alınması da mecburdur.


Avustralya Dil Eğitimi


Avustralya dil eğitimi için en sık tercih edilen ülkeler arasında bulunmaktadır. Bunun en büyük sebebi Avustralya da dil eğitimi almış olmak kariyere çok etkili olan bir durumdur. Kariyerinizi ve CV’nizi yüksek oranda etkileyecek olan Avustralya dil eğitimi minimum 24 hafta alınmasından kaynaklı olarak dil eğitimi hayli öğrenilecek ve dil benimsenecektir.

Dil eğitiminde yalnızca eğitimin değil pratiğin de çok önemli olduğunu biliyoruz. Avustralya dil okullarında pratik yapabileceğiniz birçok yerli ve yabancı öğrenciyle bir arada öğrenim göreceksiniz. Bu sayede dil eğitiminizi iyiden iyiye geliştirmiş olacaksınız.


Avustralya Konaklama


Avustralya dil eğitimi alanlar 6 tipte konaklama tercih etme imkânı bulunmaktadır. Avustralya da konaklama olarak aile yanı konaklamayı, üniversite yurtlarında konaklamayı, öğrenci yurtlarında konaklamayı, pansiyonlarda konaklamayı, konut paylaşarak konaklamayı ya da kiralık konut ile konaklama yolunu tercih edebilirler.


Eğer ki konaklama tipi olarak aile yanı konaklama tercih edilecekse, masrafınızın minimum düzeyde olacağını bilmelisiniz. Çünkü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği aile tarafından hazırlanmaktadır. Bu sayede yemeğe harcandığınız para da minimuma inmektedir. Aile yanı konaklama için konaklama ücreti 180 – 250 Avustralya dolarıdır.


Üniversite yurtları da dil eğitimi için Avustralya’ya gelen öğrenciler tarafından tercih edilen bir konaklama modelidir. Üniversite yurtlarında konaklayarak tanıdığınız kişi sayısını yükselterek, çevrenizi genişletirsiniz. Bu sizin dil öğrenmenizde ve kültür paylaşımınızda çok önemlidir. Üniversite yurtlarında konaklama ücreti 180 Avustralya dolarıyla, 280 Avustralya doları arasında değişkenlik göstermektedir.


Öğrenci yurtlarında konaklamak ise en ekonomik konaklama modelleri arasında yerini almaktadır. Öğrenci yurtlarında sizinle birlikte eğitime gelen öğrencilerle birlikte konaklarsınız. Bu sayede arkadaş çevrenizi genişletebilir ve bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Öğrenci yurtlarında konaklamanın maliyeti 100 Avustralya dolarıyla, 160 Avustralya doları arasında değişkenlik göstermektedir.

Pansiyonlarda konaklamak ise en uygun yerleşim biçimlerinin başında gelmektedir. Haftalık 90 Avustralya doları ile 130 Avustralya doları arasında değişen konaklama maliyeti uygun bir fiyattır. Ancak pansiyonlarda ekstra yemek ücreti verildiğinden aile yanı konaklama daha uygun fiyata gelmektedir.


Tercih edilebilecek bir başka konaklama tipi ise birkaç öğrenciyle birlikte bir konutu paylaşmaktır. Bir kira bedelinin birkaç kişi arasında paylaşılması uygun bir konaklama maliyeti oluşturmaktadır. Tabi kaç kişinin konutu paylaştığı da önem taşımaktadır. Ancak konut paylaşımı yaparak konaklamak ortalama 80 ile 150 Avustralya doları olmaktadır.


Avustralya dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları daha fazla bilgi

Istanbul 0 212 543 58 06 / 0 535 712 07 90

Ankara 0 312 999 70 76 / 0 530 032 55 82

>

Yurtdışı eğitim alt başlıklar

Yurtdışı Eğitim Soru ve Cevapları

  1. Melahat dedi ki:

    Merhaba. Avustralya’da dil okullarında eğitim alırken çalışabiliyor muyuz ? Ve bir de 15 Temmuz sonrasında Özelikle Avustralya, Kanada ve Amerika gibi göçmen kökenli ülkelerin Türklere vizelerde ciddi sorun çıkardıkları söyleniyor. Bu ne kadar doğrudur ? Bilgi verebilir misiniz ?

Yurtdışı eğitim programları hakkında sorunuzu aşağıya yazabilirsiniz.

...