Sitemizde 15 kategoride toplam 13 yurtdışı eğitim ve 15 yurt dışı eğitim yorumu bulunmaktadır.

İrlanda dil okulları

İrlanda dil okulları, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

1.967 kez okundu.

TECRUBE PUANI: 8.0

6 Ekim 2015 tarihinde eklendi.

Bu yurtdışı eğitime puan verin.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

Okul ile ilgili diğer bilgiler

İrlanda Dil Okulları

İrlanda, Kuzey Batı Avrupa’da bulunan bir ülkedir. İrlanda’da Gal ve İngilizce olmak üzere iki tane resmi dil kullanılmaktadır. İrlanda dil okulları ingilizce öğrenmek için doğru seçeneklerden biridir. Tavsiyemiz en az 24 hafta ve üzeri bir program ile İrlanda'da bulunursanız kalacağınız süre içerisinde ingilizceniz hissedilir bir şekilde gelişecektir.

İrlanda 'da ingilizce öğrenimde en önemli merkezleri Dublin’dir. Dublin’de üniversite, yüksek okul ve dil okulları bulunmaktadır.

İrlanda’da dil okullarına gitmeden önce internet üzerinden seviye tespit sınavları yapılmaktadır ve sınav sonuçlarına göre seviye sınıfları oluşturulur. Bu okullarda okuyacak öğrenciler için üç gün gibi kısa bir sürede vize verilmektedir. Ayrıca buralarda dil eğitimi alan öğrencilere park time çalışma izni de verilmektedir. Altı aylık kurs başvurusunda bulunan bir öğrenci için bir yıllık vize verilmektedir. Okul zamanı haftada yirmi saat olan bu çalışma izni tatil zamanlarında haftada kırk saate kadar çıkabilmektedir.

Konaklama:

İrlanda’da konaklama tercih ettiğiniz okul tarafından belirlenmektedir. Konaklama tercihi yapılırken öğrencilerin istekleri ve imkânları da dikkate alınmaktadır. Öğrencilere sunulan konaklama yerleri genellikle aile yanları, öğrenci yurtları, konut ve otellerden oluşmaktadır. İrlanda’nın kültür ve yaşantısını daha yakından tanıyabilmek için ilk aylarda genellikle aile yanlarında kalınması tavsiye edilmektedir. Zaman içerisinde denetlenen bu evler güvenli ve otellere göre daha uygundur.

İrlanda’da konaklama ücretleri İngiltere, Amerika gibi diğer ülkelere göre daha uygundur. Çok sayıda bulunan öğrenci yurtları İrlanda dil okullarında dil eğitimi alan öğrenciler için rahat, güvenli ve konforlu bir konaklama geçirmeyi temin eder.

İrlanda’da bulunan ve eğitim alan öğrenci sayısı tanıtım eksikliğinden olsa gerek yok denecek kadar azdır. Oysaki burada İngilizce konuşan kişiler sayesinde ülkeye giden öğrenciler de daha çabuk İngilizce öğrenebileceklerdir.

Dublin’de yaşamak için konaklama tipine bağlı olarak yaklaşık sekiz bin ila on iki bin Euro arasında paraya ihtiyaç vardır. Bu giderler kira, elektrik, yemek, ulaşım, sağlık ve sosyal harcamaları içine almaktadır. Yabancılar için bu hizmetler daha ucuz olarak verilmektedir.

Ulaşım:

İstanbul Dublin arası havayolu ulaşımı yaklaşık dört saat sürmektedir. İki ülke arasındaki yerel saat farkı ise iki saattir. Dublin’de şehir içinde ulaşım geniş demiryolu ağı ile gelişmiş ve düzenli otobanlarla toplu taşıma sağlanmaktadır.

İrlanda dil okulları ve diğer yurtdışı eğitim programları hakkında daha fazla bilgi için bizlere her daim 0 212 543 58 06 veya 0 535 712 07 90 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Soru ve Cevapları

Henüz yurtdışı eğitim sorusu sorulmamış.

Yurtdışı eğitim programları hakkında sorunuzu aşağıya yazabilirsiniz.

...